Skip to main content

Architektura ma swój własny obszar istnienia. Pozostaje w wyjątkowo cielesnym związku z życiem. W moim wyobrażeniu nie jest ona zasadniczo ani przesłaniem, ani znakiem, lecz oprawą dla przemijającego życia, wrażliwym naczyniem dla rytmu kroków po podłodze, dla skupienia przy pracy, dla ciszy snu.

Peter ZumthorMyślenie Architekturą

Działamy

na terenie

całego kraju.

Architekci Marta Komorowska i Bartosz Koszałka są współzałożycielami bkm group. Tworzymy indywidualne projekty architektoniczne budowlano – wykonawcze oraz kompleksowe aranżacje wnętrz, od fazy koncepcji do realizacji „pod klucz”, zarówno dla klientów prywatnych jak i komercyjnych. Posiadamy wymagane uprawnienia w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń potrzebnych do m.in. złożenia projektu budowlanego do Urzędu.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu w renomowanych pracowniach architektonicznych w Trójmieście, Warszawie, Poznaniu oraz w Pradze, czy też wdrażaniu metod i technik zarządzania projektami poznanych podczas podyplomowych studiów na SGH w Warszawie – przeprowadzamy wszystkie procesy projektowe w sposób zorganizowany, terminowy i efektywny.

Działamy na terenie całego kraju, głównie w województwie pomorskim i Warszawie. Mamy za sobą wiele projektów wykonanych w Trójmieście jak i na całym Pomorzu, czy też w Warszawie. Dojazd do klientów, spotkania na miejscu inwestycji, nadzór autorski na budowie, czy też kontakt za pośrednictwem różnorodnych form komunikacji jest dla nas standardem. Zapraszamy również do naszego biura w Trójmieście lub Warszawie, aby poznać się i omówić zagadnienia projektowe przy kawie, czy też herbacie.

– arch. Bartosz Koszałka
– arch. Marta Komorowska

Angażujemy się

w naszą pracę

z wielką pasją.

Tworzymy dla Was, dlatego słuchamy i pomagamy urzeczywistnić Waszą wizję. Angażujemy się w naszą pracę z wielką pasją, uwagą oraz troską, aby stworzyć funkcjonalny, estetyczny i kreatywny projekt, z dbałością o detal. Od najwcześniejszej fazy projektowania, współpracujemy z doświadczonymi wykonawcami, konstruktorem oraz projektantami poszczególnych branż, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprawnie przejść wszystkie etapy projektowania oraz stworzyć, jednocześnie funkcjonalny, szyty na miarę, estetyczny budynek czy wnętrze.

Nasza praca dąży do zwiększenia poczucia miejsca, tożsamości, relacji z innymi ludźmi i przestrzenią ich otaczającą. Postrzegamy architekturę, jako zbiór elementów składowych, które poprzez działania projektowe, potrafią wyrazić szereg emocji, zbiór zachowań, wspomnień związanych z projektem, który z czasem staje się tłem dla przemijającego życia. Stworzenie architektury ponadczasowej, która zrasta się z historią danego miejsca, ludźmi oraz otoczeniem jest istotą naszego projektowania.

Wierzymy w to, że nie projektujemy architektury, aby ją tylko oglądać – musimy ją poczuć wszystkimi naszymi zmysłami, aby w pełni i pozytywnie odczuwać zaprojektowaną przestrzeń. Wówczas wiemy, że wizja, przeniesiona na papier w pełni odzwierciedla ponadczasowość przyjętych rozwiązań w końcowej realizacji.

Publikacje

Nagrody i wyróżnienia

Ogólnopolski konkurs na zaprojektowanie
małej architektury na rynku w Opolu .

Wyróżnienie2017 r.

Dyplom Roku SARP 2014 im. Zbyszka Zawistowskiego za pracę dyplomową - rewitalizacja obszaru śródmiejskiego, Muzeum Sztuki Współczesnej w Poznaniu.

Wyróżnienie2014

Międzynarodowy konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji Szkoły Architektury w formie wieżowca w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Wyróżnienie2014

Konkurs na zagospodarowanie dziedzińca zamkowego CK Zamek, Poznań.

I Miejsce2012

Ogólnopolski Konkurs architektoniczno-urbanistyczny /Your point of view/ Kształtowanie przestrzeni miejskiej - Waterfront w Gdyni.

I Miejsce2012