Projekt
  • Wnętrze domu soft loft w Gdańsku parter + poddasze
Autor
  • bkm group
  • Marta Komorowska
  • Bartosz Koszałka
Lokalizacja
  • Gdańsk
Powierzchnia
  • 220 m2
Etap
Realizacja 2022

Prostota i wygoda.

 

Wnętrze zostało opublikowane w czasopiśmie poświęconym wnętrzom „Cztery Kąty”.

Wnętrze posiada elementy loftowe zmiękczone wyrazistym drewnem.

Biel i szarości mają w sobie surową nutę, dzięki której sprawdzą się w nowoczesnych oraz oszczędnych aranżacjach. Niezawodnym sposobem na przełamanie ich chłodu jest łączenie betonu, czerni z naturalnym drewnem.

Kompleksowy projekt domu wnętrz. bkm group
Zdjęcia. Jakub Nanowski

W projekcie wykorzystano dużo naturalnych materiałów jak drewno dębowe, które ociepla wnętrze w kontraście do płyt betonowych wykonanych na zamówienie. Na pewno jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego, gdyż zostało użyte dużo mocnych w swojej fakturze i wyrazie materiałów, jak surowy beton, mocny fornir, czy też czarne wykończenia meblowe, ale całość prezentuje się bardzo przytulnie.

Schody obłożone drewnem dębowym z ścianami betonowymi i poręczą stalowo szklaną malowaną proszkowo tworzą piękną rzeźbę w centrum domu. Szczególnie detal zagięcia balustrady wyszedł bardzo dobrze. Co widać na zdjęciu detalu tego elementu. Zabudowa kominka była trudnym elementem do zrealizowania, ale tutaj również dzięki koordynacji prac na budowie i nadzorami autorskimi udało się wykonać wszystko tak jak w projekcie, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Parter ma ok. 140m2 (razem z garażem, pomieszczeniem gospodarczym i kotłownią), poddasze ma pow. 80m2. Razem 220 m2. Inwestorzy zgłosili się do nas na początku budowy domu. Dzięki temu mogliśmy ustalić układ funkcjonalny i ustalić podział stref i lokalizację ścian działowych, prowadzenie instalacji sanitarnych do wybranej armatury, przebieg wentylacji oraz szczegółowo ustalić elektrykę. Mieliśmy czas, żeby przygotować projekt wykonawczy na każdy z etapów i dzięki temu nie musieliśmy niczego zmieniać w trakcie budowy, gdyż wszystko już było dostosowane szczegółowo do naszego projektu. Nieraz klienci zgłaszają się do nas jak już dom jest w stanie deweloperskim i wtedy często należy wyburzyć ściankę czy też zmienić elektrykę. Projektujemy domy kompleksowo zarówno bryłę jak i wnętrza, ale w tym przypadku projektowaliśmy tylko wnętrza.

Klientom zależało na niekonwencjonalnych rozwiązaniach przestrzennych oraz użyciu naturalnych materiałów, które będą funkcjonalne oraz ponadczasowe w użytkowaniu. Dzięki owocnej współpracy z inwestorami udało się stworzyć nietuzinkowy dom, które potrafi zaskoczyć i w którym widać, że każdy fragment powierzchni został należycie wykorzystany i tworzy obraz spójnej całości.

Prostota i wygoda.

Spiżarnia miała być blisko kuchni i ukryta, dlatego schowana jest za frontem meblowym w wysokiej zabudowie obok lodówki w zabudowie, a po drugiej stronie są dwa fronty, za którymi schowany jest ekspres do kawy na wygodnym, wyjezdnym blacie. Białe fronty z pionowym, wyfrezowanym uchwytem są wykonane z płyty mdf lakierowanej na kolor złamanej bieli w wykończeniu satynowym.