Projekt
  • osiedle 15 budynków mieszkalnych wolnostojących
Autor
  • bkm group
  • Marta Komorowska
  • Bartosz Koszałka
Lokalizacja
  • Dębogórze, gmina Kosakowo
Powierzchnia działki
  • 10 000 m2
Powierzchnia użytkowa domu
  • 125 m2
Etap
w realizacji

osiedle domów Smart Park

Przedmiotem inwestycji jest budowa 15. budynków mieszkalnych jednorodzinnych wolnostojących z dwoma kondygnacjami nadziemnymi ( parter + poddasze użytkowe ), niepodpiwniczonych, wraz z zagospodarowaniem terenu, murami oporowymi, parkingiem składającym się z 30. stanowisk postojowych i infrastrukturą techniczną przy ul. Roślinnej w Dębogórzu, gmina Kosakowo, powiat pucki, województwo pomorskie,

Na terenie objętym opracowaniem zaprojektowano 15. budynków jednorodzinnych wolnostojących, które maja tworzyć jednolity zespół zabudowy jednorodzinnej, o skomponowanym układzie urbanistycznym, o takich samym parametrach bryły każdego budynku, geometrii dachów oraz kolorystyce. Budynki są powtarzalne, część jest lustrzanym odbiciem w zależności od położenia budynku na terenie działki.

Dwie kondygnacje nadziemne budynku obejmują pomieszczenia mieszkalne i pomocnicze. Na parterze każdego budynku zaprojektowano wiatrołap, pomieszczenie gospodarcze, pokój, łazienkę, kuchnię oraz salon. Na poddaszu użytkowym znajdują się natomiast sypialnia, garderoba, pomieszczenie sportowo-rekreacyjne, łazienka, pomieszczenie gospodarcze, korytarz.

 

Smart Park Dębogórze I od samego początku został zaprojektowany tak aby spełniać najwyższe standardy jakości. Kochamy sprytne rozwiązania które ułatwiają życie, a jednocześnie dbają o naszą planetę dlatego każdy z domów wyposażyliśmy w panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.

Projektowany budynek jest wolnostojącym, jednorodzinnym domem mieszkalnym. Budynek tworzy zwartą formę, z dachem dwuspadowy, symetryczny o kącie nachylenia połaci 39°, przykrytym blachą na rąbek stojący, w kolorze szarym. Elewacja rozrzeźbiona jest dwoma wysuniętymi zadaszeniami: nad wejściem do budynku w elewacji frontowej i nad drzwiami tarasowymi w elewacji ogrodowej. Na elewacji frontowej główne wejście do budynku podkreślono okładziną elewacyjną w kolorze szarym, drzwiami wejściowymi w kolorze szarym i wysuniętym zadaszeniem. Materiałem wykończeniowym fasad na poziomie parteru i poddasza jest głównie tynk cienkowarstwowy w kolorze złamanej bieli. Na poziomie poddasza użytkowego elewacja przełamana jest przy otworach okiennych płytą elewacyjną imitującą drewno w kolorze dębu naturalnego. Okna zewnętrzne zaprojektowano w kolorze dębu naturalnego, nawiązującego do koloru okładziny elewacyjnej drewnopodobnej.