Projekt
  • Wnętrze domu
Autor
  • Marta Komorowska
  • Bartosz Koszałka
Lokalizacja
  • Lublin, Polska
Powierzchnia
  • 200 m2
Etap
  • Realizacja 2020 r.

Projekt wnętrz domu mm2 zakłada minimalistyczne wnętrze z elementami industrialnego charakteru.

W wnętrzu dominuje biel, szarość i czerń. To naturalna baza, która zmienia się pod wpływem dodatków w intensywnych kolorach.

Aranżacja wnętrz zdeterminowana jest poprzez wydłużony układ zabudowy szeregowej budynku. Otwarty plan na parterze mieści strefę dzienną dla rodziny. Na poziomie parteru nie ma ścian, które dzieliłyby przestrzeń.

Przestrzeń strefowana jest tu za pomocą materiału na posadzce, czy też elementów dekoracyjnych beleczek zamocowanych na suficie i wykorzystanych jako ażurowa ścianka. To właśnie dekoracyjne beleczki wydzielają jadalnię i tworzą kameralną atmosferę miejsca spotkań przy posiłku.

Na piętrze znajduje się strefa prywatna – sypialnie oraz łazienki. Podobnie jak w strefie dziennej zachowane zostało to samo minimalistyczne podejście, jednak dla ocieplenia, dodano tutaj więcej płaszczyzn wykończonych drewnem, które idealnie współgrają z monochromatycznymi kolorami. Łazienka przy sypialni odznacza się szlachetnym doborem materiałów – marmur z delikatną szarą żyłą, z dekoracyjnymi płytkami drewnopodobnymi, a wszystkie oprawy w czarnym wykończeniu nadają wnętrzu elegancji i spokoju.

W pokojach dzieci i łazience pojawia się więcej kolorów, lecz podstawowa tonacja to nadal biel i szarości. Pokoje zostały zaprojektowane, tak aby z czasem łatwo było dostosować je do zmieniających się potrzeb maluchów.