Wnętrze
  • Mieszkanie KEN49
Projekt
  • Wnętrze mieszkania
Autor
  • Marta Komorowska
  • Bartosz Koszałka
Lokalizacja
  • Warszawa, Polska
Powierzchnia
  • 80 m2
Etap
  • Realizacja 2019 r.

Po wysłuchaniu potrzeb Inwestorów dotyczących ogólnego układu aranżacji nowej przestrzeni, stworzyliśmy bardzo funkcjonalny i ponadczasowy projekt w skandynawskim stylu.

Kompleksowy projekt wnętrz mieszkania KEN49 na warszawskim Ursynowie odznacza się funkcjonalnym zagospodarowaniem przestrzeni, co do ostatniego centymetra. Przy połączeniu bieli, szarości, z ciepłym odcieniam drewna, wnętrze jest przestronne i wprowadza rodzinę i przyjaciół w przyjazny klimat od momentu przekroczenia progu drzwi.

Przy zmianie układu funkcjonalnego, ważnym czynnikiem była rezygnacja z zagraconej i zajmującej dużo miejsca garderoby. Udało się stworzyć dodatkowe pomieszczenie – gabinet. Granicę pomiędzy gabinetem, a salonem stanowią narożne przeszklone drzwi loftowe. Pomieszczenie to może być wykorzystane również jako sypialnia gościnna. Jeśli zajdzie potrzeba, żeby funkcja pomieszczenia była zmieniona, drzwi loftowe mogą zostać zamknięte i w ten sposób wydzielić bardziej prywatną przestrzeń. Obszerne szafy zlokalizowano w strefie wejściowej i korytarzu. Dzięki dyskretnemu podziałowi frontów meblowych i użyciu luster na całą wysokość pomieszczenia, korytarz został optycznie powiększony.

W reorganizcji części dziennej zmieniony został całkowicie układ salonu. Otwarta przestrzeń salonu połączona jest z kuchnią i jadalnią. Jadalnie przeniesiono do przeszklonej wnęki, pozwoliło to stworzyć przytulną, dobrze oświetloną strefę, która wcześniej nie była w ogóle wykorzystana. Kuchnię częściowo oddzielono wyspą, przy której domownicy wspólnie zasiadają do śniadania.

Kropką nad i projektu, jest pokój nastolatki, gdzie udało się spełnić marzenia i oczekiwania lokatorki, a przy tym sprawić, że pokój będzie nadal zdawał egzamin przy zmieniających się potrzebach na przestrzeni lat.