Projekt
  • Wnętrze domu
Autor
  • Marta Komorowska
  • Bartosz Koszałka
  • Anna Prałat
Lokalizacja
  • Chwaszczyno, Kaszuby
Powierzchnia
  • 220 m2
Etap
  • Realizacja 2022 r.

Wnętrze domu na Kaszubach to przede wszystkim piękna, wysoka przestrzeń strefy dziennej z pustką nad salonem,  z której widoczna jest strefa relaksu na antresoli. Piaskowy beż, naturalny dąb oraz żywe akcenty kolorystyczne, głównie ciemno niebieski, łączą harmonijnie wszystkie pomieszczenia. Inwestorzy chcieli dom pełen światła. Duże przeszklenia otwierają dom na ogród i wpuszczają dużo światła naturalnego, a po zmroku tą ważną rolę przejmują oprawy, które zapewniają w każdym pomieszczeniu wiele możliwości oświetlenia.

Nie ma tu zbędnych dekoracji, eksponowane miały zostać tylko rzeczy codziennego użytku. W całym domu zaprojektowano dużo szaf i schowków, przy czym żadnej otwartej półki. Przy tym minimalistycznym koncepcie ważne były przemyślane i dopracowane detale. Duży nacisk położony został na ponadczasowość rozwiązań i zastosowanych materiałów.

 

Wnętrze domu na Kaszubach zostało opublikowane w czasopiśmie Czas na Wnętrze 03/2023.

Zdjęcia. Tom Kurek

W założeniach projektowych miało być to wnętrze, które bazuje na naturalnych materiałach mających utrzymać przytulny i ciepły nastrój, zamiast przepychu chcieliśmy postawić na prostotę, skromność i wysoką jakość przy zachowaniu maksimum funkcjonalności.
Kompleksowy projekt wnętrz domu wraz z nadzorem autorskim dał możliwość w pełni kontrolować główne założenia koncepcji oraz detale już na miejscu z ekipą remontową,

Główna baza kolorystyczna – złamana biel, piaskowy beż oraz naturalne drewno dębowe zestawione z pionowymi frezami albo czyste gładkie panele zostały przełamane wyrazistymi kolorami, jak ciemno-niebieski.

Elementem dopełniającym są wysokiej jakości, naturalne i różnorodnie wykończone materiały, jak drewno, ciemne szkło, ceramika, czy elementy zmiękczające, jak jasno beżowe zasłony i rolety. Razem zestawione z zaprojektowaną przestrzenią tworzą spójną, elegancką oraz przytulną przestrzeń . Ten projekt to efekt bliskiej współpracy z Inwestorami, ale także ogromnego zaufania i swobody działania jakim nas obdarzyli.

Indywidualizm, naturalne materiały, ponadczasowy design, funkcjonalność, architektoniczna konsekwencja postawiona przed pokusą łatwego dekoratorstwa oraz szczerość i spójność projektowa – to są uniwersalne zasady, którymi kierujemy się zarówno w projektowaniu domów i wnętrz.