Projekt wnętrz
  • Mi Bella Salon Urody
  • zdjęcia – Jakub Nanowski
Autor
  • Marta Komorowska
  • Bartosz Koszałka
Lokalizacja
  • ul. Zygmunta Działowskiego 27, Gdynia
Powierzchnia
  • 80 m2
Etap
  • Realizacja 2021 r.

Pastelowe kolory, geometryczne kształty oraz powtarzalne wzory charakteryzują projekt. Naszym pragnieniem było na nowo rozwiązać kwestie bryłowe i funkcjonale dla mebli  i stworzyć przestrzeń harmonijną i w żaden sposób nie nudną.

Salon Urody Mi Bella znajduje się w Gdyni – mieście słynącym z modernistycznego podejścia do architektury. Styl ten dał początek pięknej i przyjaznej człowiekowi architekturze, tworząc nieznany dotąd komfort życia i pracy. Głęboko wierzymy, że architektura powinna być ściśle powiązana z otoczeniem. Wtedy projekt jest wyjątkowy i posiada swoją własną tożsamość, do której ludzie mogą się odwoływać. Pastelowe kolory, geometryczne kształty oraz powtarzalne wzory charakteryzują projekt. Naszym pragnieniem było na nowo rozwiązać kwestie bryłowe i funkcjonale dla mebli  i stworzyć przestrzeń harmonijną i w żaden sposób nie nudną.

Strukturę projektowanej przestrzeni determinują konkretne obszary funkcjonalne związane ściśle z różnymi dziedzinami kosmetologii. 80 m2 obejmuje wspólną otwartą przestrzeń, na którą składa się recepcja, poczekalnia, stanowiska do manicure i make-up. Dodatkowo do dyspozycji klientów są dwa pokoje SPA oraz toaleta.

Jasnoróżowy i niebieski to dominujące kolory. Mocno kontrastują z monochromatyczną posadzką i ścianami. Zastosowanie mebli o okrągłym kształcie i łuków jest głównym wyrazem przestrzennym i stylistycznym koncepcji dla tego projektu. Rytmiczne powtórzenia wnęk w kształcie łuku, mebli i detali mocno definiują każdą przestrzeń. Owale, zaokrąglenia i łuki sprawdzą się zarówno we wnętrzach niezwykle nowoczesnych, jak i tych utrzymanych w duchu minimalistycznym. Wszelkie zaokrąglenia w projekcie zmiękczają plastycznie proste linie i wprowadzają pozytywną atmosferę do wnętrza. Co najważniejsze, projekt wnętrz jest spójny stylistycznie z identyfikacją wizualną Mi Bella.

Wnętrze zostało zaprojektowane z dbałością o szczegóły – estetyka przestrzeni i ergonomię pracy – funkcja poszczególnych stref oraz meble były omawiane z Inwestorem na etapie koncepcji.

Naszym pragnieniem było stworzenie jednej otwartej przestrzeni, która gwarantuje takie same doświadczenie dla wszystkich. W tym celu stworzyliśmy duży stół do manicure i otwartą niszę do makijażu, w której klienci i pracownicy mogą swobodnie rozmawiać. Ważne było stworzenie mebli, które można wykorzystać na wiele sposobów. Chodzi o zapewnienie większej dostępności do produktów i większego komfortu podczas wykonywania zawodu. Podobnie jak recepcja, która oprócz witania gości lub odbierania telefonów, ma inne funkcje –  służy jako ekspozytor dla produktów kosmetycznych na sprzedaż, a z drugiej strony posiada miejsce na wieszanie płaszczów klientów.

Każde pomieszczenie spa ma swój indywidualny, podstawowy kolor – jasnoróżowy lub niebieski, dlatego tapety z motywem kwiatowym są specjalnie zaprojektowane, aby dodatkowo wyróżnić te kolory. W salonie kosmetycznym klienci powinni się zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach, dlatego klimat wnętrza jest tak ważnym czynnikiem podczas projektowania. Projekt można określić jako grę kolorów i światła. Koncepcja stara się zachować spójny język, zawierający wszystkie niezbędne elementy usprawniające pracę, takie jak oprawy, które gwarantują liniowe i równomiernie rozłożone światło. Wnętrze zostało zaprojektowane z dbałością o szczegóły – estetyka przestrzeni i ergonomię pracy – funkcja poszczególnych stref oraz meble były omawiane z Inwestorem na etapie koncepcji.

Koncepcja stara się zachować spójny język, zawierający wszystkie niezbędne elementy usprawniające pracę, takie jak oprawy, które gwarantują liniowe i równomiernie rozłożone światło.

Projekt można określić jako grę kolorów i światła. Jasnoróżowy i niebieski to dominujące kolory. Mocno kontrastują z monochromatyczną posadzką i ścianami.